KAJ

PL
Anatomia opakowań ROLL-ON

Anatomia opakowań ROLL-ON

08.10.20

Precyzja wykonania jest cechą, którą uzyskujemy przez przywiązanie do najdrobniejszych szczegółów na każdym etapie produkcji, a która pozwala uzyskać produkt niezawodny i spełniający oczekiwania. Jest ona niezwykle istotna, zwłaszcza w przypadku opakowań typu ROLL-ON kiedy rozmawiamy o ich szczelności.

Nasze ROLL-ONy składają się z trzech części: butelki, fitmentu z kulką, i zamknięcia. Każdy z tych elementów ma swoją rolę, nie tylko w zapewnieniu szczelnego opakowania.

Anatomia opakowań ROLL-ON

Butelka jest podstawowym elementem ROLL-ONa. Jej kształt i design nie tylko determinuje pojemność ale także sposób prezentacji gotowego produktu – to tutaj zaczyna się kreowanie marki.

Fitment jest elementem, który pełni dwie funkcje. Od niego zaczyna się uszczelnianie butelki, on także utrzymuje w miejscu kulkę pełniącą rolę aplikatora i kolejnego poziomu szczelności.

Ostatni element to zamknięcie, tzw. cap, którego dokręcenie do precyzyjnie wykonanej uszczelki powoduje unieruchomienie kulki i zatrzymanie dozowania substancji. Uszczelnienie powstaje poniżej linii zamknięcia butelki, zapewniając tym samym finalnie precyzyjną szczelność całego opakowania.

Chcąc dostarczać naszym klientom funkcjonalnych opakowań, które spełnią wszystkie wymagania, kładziemy nacisk na jakość wykonania każdego z tych elementów. Zobacz nasze opakowania w Konfiguratorze.

Przeprowadzając badania szczelności, pamiętajmy o tym, że potrzebujemy wszystkich składowych procesu: napełniamy butelkę cieczą, montujemy kulkę, dokręcamy zamknięcie i tak przygotowane opakowania możemy włożyć do komory próżniowej, wykorzystywanej przy testach szczelności.

+48 23 651 4329
office@kajpackaging.com

By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. More information