KAJ

PL
Nasze kroki ku przyszłości

Nasze kroki ku przyszłości

12.01.21

KAJ gra w zielone!

To hasło możecie znać jeśli obserwujecie nas w social mediach – lubimy być eko!

Ale co to właściwie znaczy? Żeby na to pytanie odpowiedzieć, zacznijmy od początku.

Jesteśmy producentem plastikowych opakowań i zdajemy sobie sprawę z wagi tematu ekologii oraz tego, że odpowiedzialność w tym temacie spoczywa również na nas. Podejmujemy szereg działań aby nasza obecność w środowisku i społeczności miała pozytywny wpływ, przy równoczesnej redukcji tego co może szkodzić. Rezultatem tych działań są certyfikaty ISO oraz srebrny medal EcoVadis!

Niezmiernie istotne jest dla nas aby aspekt ekologii odzwierciedlać nie tylko w sposobie działania firmy ale także w naszych produktach i materiałach z jakich są one wytwarzane. Wprowadziliśmy do naszej oferty produkty z plastiku w 100% pochodzącego z recyklingu, a coraz więcej dotychczas oferowanych butelek wytwarzamy z BIO materiału – HDPE pozyskiwanego z trzciny cukrowej. Słodko!

Plastik otrzymywany z trzciny cukrowej niemal nie różni się właściwościami od tego pozyskiwanego z ropy. Kluczową różnicą jest ślad węglowy czyli ilość dwutlenku węgla emitowanego podczas produkcji. Polietylen ma dzisiaj największy udział na rynku względem innych typów materiałów (np. PP, PET, PLA). Użycie odnawialnego surowca jakim jest trzcina cukrowa, w porównaniu do nieodnawialnej ropy, bardzo korzystnie przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2, otrzymując w ten sposób plastik w 100% poddawany recyklingowi. Każdy kilogram tak wprowadzonego do obiegu polietylenu pochłania 2kg dwutlenku węgla z atmosfery! Dzieje się tak nie tylko przez odejście od ropy jako surowca ale również dzięki dedykowanym plantacjom trzciny, która w procesie fotosyntezy używa CO2.

Nasze kroki ku przyszłości

Zmiana materiału wychodzi też na korzyść samym produktom! W porównaniu do butelek produkowanych dotąd z polipropylenu, butelki z BIO polietylenu wykazują większą wytrzymałość mechaniczną, czystszą biel w kolorze oraz matowe wykończenie.

Butelką, która zasługuje na szczególną uwagę jest nasz model SB02, wykonany w całości z materiałów ponownie przetworzonych czyli rPET! O tym materiale pisaliśmy już w TYM artykule jednak warto przypomnieć, że:

– rPET to politereftelan etylu, odzyskiwany z poliestru w wyniku procesów recyklingowych,

– jego ponowne przetwarzanie mocno przyczynia się do redukcji ilości śmieci na wysypiskach…

– …a można go przetwarzać do ośmiu razy bez utraty właściwości!

– Produkcja z plastiku przetworzonego redukuje zapotrzebowanie na konwencjonalnie wytwarzany poliester, co przekłada się na obniżenie emisji dwutlenku węgla nawet o 75%

Nasze kroki ku przyszłości

Podobnie jak produkty wykonane z Bio HDPE, tak i te wykonane z rPET mają swoje właściwości gwarantujące im przewagę nad innymi. Odwrotnie niż te z trzciny cukrowej, butelki PET’owskie charakteryzuje wysoki połysk i przezroczystość, trudna lub niemożliwa do uzyskania w przypadku innych materiałów. Cechą wspólną tych dwóch typów plastiku jest ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Ponadto, opakowania z rPET cechuje tzw. stabilność wymiarowa co pozwala na większą precyzję przy indywidualnych projektach. Finalnie, dzięki łatwej rozpoznawalności, produkty te są prostsze w segregacji i dalszym recyklingu, co przedłuża ich obecność w reCyklu.

+48 23 651 4329
office@kajpackaging.com

By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. More information