KAJ

PL
Nasza rola w reCyklu

Nasza rola w reCyklu

21.10.20

Plastik jest ogromną częścią konsumenckiego życia a spotkać go można niemal wszędzie. Wynalezienie tego materiału było momentem rewolucyjnym – plastyczny polimer znalazł zastosowanie w przemysłach spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, a nawet odzieżowym! Przy tak szerokim zakresie jego najważniejszą cechą staje się proces, który w tym przypadku bardzo szybko nabrał globalnie dużo większego znaczenia – recykling.

Produkcja PET (politereftalan etylenu) w 2020 roku wynosi ponad 73 miliony ton, co w porównaniu z rokiem 2014 (41 milionów ton) daje nam niemal dwukrotny wzrost. Szacuje się, że połowa z tego jest nadal w użyciu podczas gdy drugą połowę stanowią odpady, z których nie więcej niż jedna czwarta jest poddawana recyklingowi. Mając świadomość tej skali, której jesteśmy częścią, w KAJ podejmujemy działania i strategie prowadzenia odpowiedzialnego biznesu.

Dokładając kolejną cegiełkę do cyklu życia plastiku, wprowadziliśmy do naszej oferty butelki produkowane w całości z materiału post-konsumenckiego (rPET).

Nasza rola w reCyklu

rPET lub inaczej materiał PCR (Post-Consumer Recycled) to poliester odzyskany z zużytych plastikowych butelek po napojach itp. Jego powtórne przetwarzanie nie tylko przyczynia się do zmniejszenia jego obecności w naturalnym środowisku (wysypiska itp.) ale także redukuje emisję CO2, w porównaniu do konwencjonalnej produkcji, zużywając znacznie mniej energii.

O tym jak i Ty możesz stać się częścią reCyklu, zobacz materiał przygotowany przez NAPCOR (National Association of PET Container Resources) – FILM (ang.)

+48 23 651 4329
office@kajpackaging.com

By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. More information